HASTROLOJİ/bir

Koç Burcu: Aklınızla aranızda volta atıp duruyorsunuz. Gözleriniz uzaklara dalıyor ama umdukların bir türlü yakına gelmiyor. İkinci kırkınıza girdiğinizde mutlaka gözlük taşımak zorunda kalacaksınız. Gözlerinize yükleneceğinize gönlünüze yüklenin lütfen.

Boğa Burcu: Kendinizi güçlü hissettiğiniz zamanlarda aklınıza kötü fikirler gelmeye başlıyor. Kim bekarlık sultanlık diyorsa ondan uzak durmaya çalışın. Her iş zamanında yapılmalı. Dünyadan  gözünüz açık gitmek istemiyorsanız ve babanız öküzün “amanın ölmeye ölüyorum bari postumu ineğin üzerine serin” vasiyetini aklınızdan çıkarmayın.

İkizler Burcu : Kendi ruh dünyana yakın dost bulmak için kendi kendini paralayıp duruyorsun. Herkes benim gibi düşünsün ya da en azından benim fikirlerime yakın fikirleri olsun da anlaşayım diyorsun ama malesef bu mümkün değil. Sen kendin olduğun zaman kendinde olacaksın.

Yengeç Burcu : Hâlâ yan yan yürüyerek kendine kabadayı süsü verdiğini zannediyorlar. Bundan dolayı da arkadaş çevren daralıyor kendini bir fanusun içine gizlemeye çalışıyorsun. Gördüğün kötü rüyaları hayra yorman gerekirken hayellerine taşıyıp sancılarını derinleştiriyorsun.

Aslan Burcu : İkide bir etrafına bakınıp “Gözlerim kızardı mı, kuyruğum dikeldi mi?” gibi sorularla ava hazır olup olmadığını test etmeye çalışıyorsun. Tilkinin aklına uyduğun zamanları unutma. Sen hâlâ bu alemin kralısın. Yaşlanma korkusunu bırak artık. Kurtlarla Dans filmini izle.

Başak Burcu : Acıların dehlizinde yalnızlığına partner arıyorsun. İlk terk edilen sen değilsin. Yüreğine ve sesine güvenerek “Ben nerde yanlış yaptım?” türküsüne bir asıl, gözlerindeki karabulutları bir sağ. Kendine gelmek için bir başka yol arama.

Terazi Burcu : Kalbinin sesini dinlemeden nefsinin sesiyle aklını tartmaya çalışırsan hayata sarhoş gibi bakarsın. Kendini toparlamadan “üç Kulhü bir Elham” okumadan evden çıkma. Ayrıca ayakta bevletme ki üç harfliler düşlerini esir almasın.

Akrep Burcu : Dünyayı kuyruğuna takmaz bir tavırla dolaşma huyundan vazgeç artık. Etrafında sürme çekmeyen, kaşını aldırmayan, dudaklarını boyatmadan tabiî güzellikleriyle donanmış üç beş tane kızdan birisine açıl. Ancak bu şekilde doğal hayata alışabilirsin

Yay Burcu : Devamlı gerginlik devamlı keder, bu hal de adamı perişan eder, gözlerinde yarin hasreti tüter, sevdiğin o kızın adını bilmem ama anasının adıdır Yeter. Cümleler şiir gibi döküldü, anlaşılan ne kitabı ne de kendini okuyorsun.

Oğlak Burcu : Çebişlikten çıkan her oğlak ya keçi ya da teke adayı olur. Siz hâlâ kendinizi ana kuzusu gibi görüyorsanız bir pisikoloğa görünmeniz gerekir. Görünmezseniz Allah muhafaza bu dert sizi hünsalığa kadar götürür.

Kova Burcu : Herkes benim etrafımda dönsün, benim söylediklerime inansın, ben ne dersem diyeyim onlar ağzını açmasın düşüncesiyle hareket ettiğinden arkadaş çevren gittikçe daralıyor. İnsanı suya götürüp su içirmeden getirecek kadar sivri zekalısın ama zekanı kötü yolda kullanıyorsun.

Balık Burcu : İnsan geldiği yeri unutursa kendinden de haberi olmaz. Ara sıra derinlere dalıyorsun, kendini aradığını kimseye anlatamazsın. Ara sıra şehir dışına çık, dağlara vur kendini. Sesinin ayarını aç, bağır bağırabildiğin kadar. Bu stres sarmalından kurtulmanın yegane yollarından birisi de tabiatla başbaşa kalmaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz