HASTROLOJİ/üç

Koç Burcu: Aklınızla aranıza aşk yatırarak derin hayeller kurup soylu düşler görebilmek için kendi kendinizi paralayarak yaralandığınızın farkında değilsiniz. Eski hatıraları karıştırarak yeniden sevdanın
rengine boyanacağınız günleri tespih çeker gibi çekme huyundan vazgeçmediğiniz sürece acılı arabeks bir hayatı yaşamayı sürdüreceksiniz. Silkelenin ve dökün eteğinizdeki kokuşmuş düşünceleri.

Boğa Burcu: Arenaya çıkacak gibi her gün aynanın karşısına geçerek kendi kendinize güç gösterisinde bulunmaktan asıl yapmanız gereken işleri ıskalıyorsunuz. Ne kadar inek varsa o kadar da sinek var bunu bilmiyormuş gibi hareket ettiğinizden geçmişinizle yüzleşmekten korkuyorsunuz. Geçmiş her zaman geçmiş, gelecek de her zaman gelecektir. İkisi arasında hayatı dikizleyin lütfen.

İkizler Burcu: İnsan kendisinden başkası değilken bir başkasının size benzediği vehimlerine kapılarak sosyal medyada devamlı özçekimlerinizi paylaşarak başkalarının selfileriyle yarıştığınızın farkında değilsiniz. Aynaya bakarak içinizi görmeye çalışıyorsunuz. Bu hareket devamlılığı neticesinde bir gün aynasız kalabilir ve bir aynasızdan yardım almak zorunda kalabilirsiniz.

Yengeç Burcu : Eke eke yürümek insani bir erdem değil. Nefsinizle başbaşa kaldığınızda kalbinizi yoklayan iyiliklerden nasiplenmesini bilmiyorsunuz. Uykusuz kaldığınız gecelerde sevdiklerinizin hayalini düşlerinize davet etme provaları yapıyorsunuz ama açık gözle rüya görmek mümkün değil. Olsun siz yine de deneyin. Her deneyin bir deneyi olur mutlaka.

Aslan Burcu : Güçlü bir yapınız var ama nefsinize söz geçiremiyorsunuz. Yoklukla sınanmak kolay varlıklı günleriniz de bir gün kapınızın ziline basacak. Kendinizden dışarıya çıktığınız bir zamanda o gelir ve sizi kendinizde bulamazsa başka bir kapıya gider. Başkasının kapısından her ne isteğiniz olursa lütfen geri çevirin. Her ne isterseniz Allah’tan isteyin. Bakın nasıl da gönlünüze göre verecektir.

Başak Burcu : Gökkubbede bir hoş seda bırakmak için avazınız çıktığı kadar kendi içinize bağırıyorsunuz. Bu eylemin sonunda sesinizin kısılıp gönlünüzün daralmasına vesile oluyorsunuz. Her akşam yorgun argın kendi kentinize döndügünüzde başka şehirlere göçme talimleri yaparak kendinizi kandırıyorsunuz. Nasip kalkmayınca bir yere gidilmez. Oturun oturduğunuz yerde.

Terazi Burcu : Kafanızın bazı zamanlarda donkazanı gibi kaynadığını zannediyorsunuz ama ne donu biliyorsunuz ne de kazanı. Don ve Kazan kelimelerinin ne anlama geldiği öğrendikten sonra hayal elbiselerinizi bu kazana koyup içine de bir miktar kül attıktan sonra iyice kaynatın. Böylece kirli arzularınızdan kurtularak ömür defterinizde beyaz bir sayfa açacaksınız. Sakın deterjan kullanmayın düşlerinizin rengini attırmış olursunuz. Demedi demeyin.

Akrep Burcu : Ne çektiysem peşime düşen hatıraların dikenlerinden çektim demeyin lütfen. Hayat uzun bir koşu, hem dolusu olur hem boşu. Her zorluğun üstesinden gelebilirsiniz ama gönlünüz sevmiyor yokuşu. Gülü dikenleriyle sevmediğiniz müddetçe kendinizle cedelleşip durursunuz. Kendine zulmeden insan aynı zamanda nefsine de zulmeder. Acılarınızı sevin ki Allah başka acı vermesin.

Yay Burcu : Gergin düşler görüp yay gibi bükülen hayaller kurduğunuz müddetçe yakınınızda duranlar uzaklaşır, uzaklardakiler yakınınıza gelir. İki ucu keskin bir bıçak gibisiniz neye dokunsanız kendinizde yaralar açıyorsunuz. Yaradan yaralarınıza kendi yaranızdan merhem yapar inşallah.

Oğlak Burcu : Kendi içinizde dalgın dalgın gezerken, sevdikleriniz yanınızdan gelip geçiyor farkında değilsiniz. Her akşam kapalı bir ceza evi gibi kapınızı dostlarınıza kapatıyorsunuz. Sabır her işin anahtarıdır. Anahtarınızın yedeğini sakın paspasın altına koymayın. Çalarlarsa çalınırsınız.

Kova Burcu : Yorgun vakitlerden arda kalan bir tutam sevgi kırıntısıyla avunacakken gönlünüz, ha bre fikir değiştirdiğinden olmazlarınızı oldurmak için diş gıcırtadıyorsunuz. Hiçbir insan kendi kendini yiyerek doymamıştır. Aklınızı kalbinizle birlikte bir bütün olarak düşünmek zorundasınız. Deli-veli arasındaki çizgiden dışarı taşmadan yürümeye çalışın.

Balık Burcu : Kaygan düşüncelerle zikzak çizerek yürüdüğünüzün farkında değilsiniz. Eskidendi her yolun Ankara’ya çıktığı. İstediğiniz yere gitmek için illa ki birilerinin dürtüklemesine gerek yok. Kalbinizin sesini bir kez olsun dinleyin. Aklınız dizginini nefsinizin eline verir ama kalbiniz sizden başkasının sözünü dinlemez.


Yorumlar - Yorum Yaz