ŞAKİR ABİ'NİN DERT KÖŞESİ/bir

Sevgili okurlar, her türlü derdinizi Şakir Abi’ye anlatabilirsiniz. Şakir Abi, sizlere yol gösterir, para vermez akıl verir.

“Sevgili Şakir Abi, lütfen bana yardım et. 25 yaşında bir gencim. B enim için saçlarım çok önemli. Saçlarımın bakımını her gün özenle yaparım. Saçlarımı düzgün kesmedi diye eski berberimi bıçaklayıp hastanelik ettim. Son günlerde saçlarımın dökülmeye başlamasıyla hayatım kâbusa döndü. Dün saydım yastığımın üzerinde 14 tane saç teli vardı. 14 tane organım kopmuş gibi hissediyorum. N’olursun bana yardım et çıldıracağım.” Rumuz: Kelaynak
Şakir Abi: Sevgili okurum senin derdin büyük. Saçlarının dökülmesini kafana taktıkça saçların dökülmüş, döküldükçe kafana takmışsın. Şimdi gel de çık işin içinden. Sana bir tavsiyede bulanacağım. Sığır tersinin tazesinden bulacaksın. Bunu iyice karıştırıp kıvama getireceksin. Sonra o güzel saçlarına iyice süreceksin. Kafana bir de poşet geçirip mışıl mışıl uyuyacaksın. Biraz koku yapabilir, gülü seven dikenine katlanır, katlanacaksın. Bu formülü 30 gün uyguladıktan sonra saçların makasla bile kesilmez hale gelecek. Sığır tersi bütün bitkilere fayda sağladığına göre senin gibi bir oduna neden fayda etmesin! !

“Sevgilim Facebook’ta son yüklediğim profil resmini beğenmedi. Acaba benden soğudu mu beni artık eskisi gibi sevmiyor mu? Benim gönderimi beğenmemesini belki hazmedebilirim ama gidip yaban hayvanları sayfasını beğenmiş. Sevgilim galiba bana hayvan demek istiyor. Ondan nasıl intikam alabilirim. Acaba ondan ayrılsam mı?” Rumuz: Kullanıcı Adı
Şakir Abi: Sevgili okurum, sanal âlem adı üstünde sanaldır. Sen gerçek hayata bak. Sevgilini sanal âlemde takip etmeyi bırak. Gerçek hayatta başkasını beğenirse o zaman kafana tak. Şimdi sana tavsiye, sevgilinden intikam almana gerek yok. O zaten belasını bulmuş, senin gibi bir öküzle arkadaş olmuş. Sen ondan ayrılmamaya bak.

“Şakir Abi, ben asgari ücretle çalışıyorum. Ne kadar kısmaya çalışsam da yine iki yakam bir araya gelmiyor. Yeni bir iş arıyorum. Bana iyi para kazanabileceğim bir iş önerir misin?” Rumuz: Orta Direk
Şakir Abi: Sevgili okurum, asgari ücretle hayat zor. İş aramayı bırak. Fırsat ayağına geldi. Sağdan soldan borç bul, kredi çek. Parayı getir Keklik Bank’a yatır, gerisine Allah kerim.

“Sevgili Şakir Abi, benim derdim herkesinkinden büyük. Bir kızla çıkıyordum, ayrıldım. Daha sonra başka bir kızla tanıştım, birkaç ay sonra ondan da ayrıldım. Şu an başka bir kızla nişan arifesindeyim. Haftaya ailecek nişan gününü konuşmaya gideceğiz. Eski sevgililerimin her ikisi de pişman olduklarını söyleyip bana mesajlar atıyorlar, yeniden birlikte olmak istiyorlar. İki değil üç arada bir derede kaldım. Üçüyle de evlenemeyeceğime göre içlerinden birisini seçmem lazım sence ne yapayım? Kura çeksem nasıl olur?” Rumuz: Düşünen Hindi
Şakir Abi: Sevgili okurum Ramazan ayında sorulacak soru mu bu! Bence üçünü de bırak. Sende bu azim varken dördüncüyü de bulursun.

“Sayın Şakir Abi, geçen gün bizim marketten bir kutu kola aldım. Kolayı açmaya çalışırken açma halkası koptu. Markete geri gidip kolayı iade etmek istedim. Marketçi, böyle bir şeyin mümkün olmayacağını söyledi. Ben de kolayı eve getirip televizyonun üzerine koydum. Şimdi kola bana bakıyor, ben kolaya bakıyorum. İkimiz de ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Yardımını bekliyoruz.” Rumuz: Kutu Kola.
Şakir Abi: Sevgili okurum yat kalk dua et, dergimiz, “Hayâlı, kayalı, hakka dayalı” bir dergi. Yoksa ben
sana bir cevap verirdim, yedi sülalenin kulakları çınlardı.

“Sevgili Şakir Abi, arkadaşla iddiaya girdik. Ben ayıdan post olur dedim, arkadaşım olmaz diyor. İnternette araştırdık, bulamadık. Bunu bilse bilse Şakir Abi bilir, dedik. Şakir Abi, sen söyle ayıdan post olur mu?” Rumuz: Armudun İyisi
Şakir Abi: Sevgili okurum, bu soruya cevap vermem için birkaç bilgiye ihtiyacım var. Birincisi ne için iddiaya girdiniz? İkincisi “olur” dersem benim payıma bir şey düşer mi? “olmaz” dersem arkadaşın beni kazandığından görür mü?

“Sevgili Şakir Abi, öncelikle Ramazan ayın mübarek olsun. Bayramını da şimdiden kutlarım. Sana bir sorum olacak. Kazık yemek orucu bozar mı?” Rumuz: Yolunmuş Tavuk
Şakir Abi: Sevgili okurum, bu sorunun cevabı kazığın cinsine, şekline, hacmine, nerede ve nasıl yendiğine göre değişir. Bozabilir de bozmayabilir de. Bu hususları ayrıntılı olarak yazarsan orucu bozup bozmadığını söyleyebilirim.

“Şakir Abi, ıslak mendille abdest alınır mı?” Rumuz: Bilmemek Ayıp Değil
Şakir Abi: Ulan sevgili okurum, ıslak mendile ne gerek var! Al telefonu eline, aç Cem Karaca’dan Islak Islak şarkısını gusül abdesti bile almış olursun. Tövbe tövbe! Bana bu iş tam emekli işi, rahat edersin demişlerdi. Ne zormuş yahu!

Devam edecek.


Yorumlar - Yorum Yaz