ŞAKİR ABİ'NİN DERT KÖŞESİ/iki

“Şakir Abi çok merak ediyorum gerçekten deniz kızı var mı?” Rumuz: Temel Reis
Şakir Abi: Sevgili okurum dert köşesinde böyle bir soru sorduğun için seni kutlarım. Demek ki senin derdin de bu. Ne diyeyim Allah başka dert vermesin. Sana şahsi fikrimi söylüyorum sevgili okurum, deniz kızı vardır. Yalnız deniz kızını filmlerde gördüğün gibi düşünme. Deniz anasını bilirsin, anasına bak kızını al sözünü de bilirsin. Deniz anasının kızını düşün. Şimdi ben sana soruyorum “deniz babası” var mıdır?

“Şakir Abi’m n’olur bana yardım et. Kırılan kalp nasıl tamir edilir?” Rumuz: Uykusuz Geceler
Şakir Abi: Sevgili okurum kalbi kırılan mısın yoksa kalp kıran mı, yoksa bir arkadaş için mi soruyorsun? Ben 10 maddelik genel bir reçete yazayım herkes istifade etsin. Kalp kırıklığı ne kol, bacak kırıklığına benzer ne de cam kırıklığına. Hele bir de işin içinde aşk meşk olayları varsa o zaman iş hepten arap saçına döner. 1-Önce olayı bir kabullen. “Ben bu haltı yedim, sevdiğim kişinin kalbini kırdım.” de. 2-Pişman ol. Aynanın karşısına geçip günde 10 defa “Köpekler gibi pişmanım.” de. Başını sağa sola vur. Dikkat et, kalp kırıklığının yanında bir de kafa kırıklığıyla uğraşmayalım. 3-Al telefonu eline internetten güzel sözler araştır. Google’a “pişmanlık sözleri, özür mesajları” gibi ifadeler yazarsan aradığını bulabilirsin. Kalbini kırdığın kişiye sabah, öğle, akşam 3’er mesaj at. İlk attığın mesajlara cevap gelmeyebilir, ısrar et. Sonrakilere de gelmeyebilir, devam et. Eğer kalbini kırdığın kişi tüm mesajlarına rağmen sana cevap vermiyorsa bu maddeyi geç. Ters bir mesaj alırsan hele hele hakaret içerikli bir mesaj alırsan hiç durma mesaj atmayı sürdür, doğru yoldasın. 4- Mesajlara cevap gelmiyorsa onu aramayı dene. Bu adımda fazla zaman kaybedeceğini sanmıyorum. Çünkü kısa süre sonra engelleneceksin. Bir sonraki adıma geç. 5-Çık onun karşısına ayaklarına kapan, özür dile. Yediğin haltın durumuna göre eline çiçek, yüzük, küpe, toka bir şeyler al. Hatta bu sırada ağlarsan şansın artar. Ağlayamazsan da burnunu çekerek efekt oluştur. 6-Yine mi olmadı? Olmaz tabi. Kırılan kalbi tamir etmek kolay mı? Tamir olsa bile artık o kalp orijinalliğini kaybeder. Eskisi gibi olmaz. Otomobilleri düşün. Bir karışlık boya bile değerini düşürür. Hele hele değişen varsa o arabayı zor satarsın. Kim bilir sen o kırdığın kalbi ne hale getirdin? Belki de kalp pert oldu. 7-Neyse yapacak bir şey yok. İlk maddeye geri dönüyoruz. Bu defa kalbi tamir edemeyeceğini kabulleniyorsun. 8-İnsanların mutlu olduğu düğün, dernek gibi ortamlardan uzak dur. 9-Kendine yeni bir meşguliyet bul. Saz çalmayı öğren, spor yap, deli danalar gibi koş, hopla, zıpla, yoga, zumba, plates, yağlı güreş, striptiz yap. Mahalle kahvesine takıl, pişpirik oyna, okeye dördüncü ol. 10- Altı ay sonra bana tekrar yaz, aklıma yeni tavsiyeler gelirse ben de sana yazarım. Bu on maddeyi uygula belki bir faydası olur.

“Şakir’im, senin için Açıkkara’da yazmaya başladı başlayalı orası burası kalktı diyorlar, kimseye selam vermiyormuşsun. Beni tanıdın mı?” Rumuz: Ben Kimim?
Şakir Abi: Nereden tanıyayım yahu! Fehmi sen misin yoksa lan? Ben kahvede soruları cevaplarken
yandan yandan bakıyordun. Eğer bunu sen yazdıysan geçen ay senden aldığım 500 kâğıdı nah geri
alırsın!

“Şakir Dede, kuş ötüyor mu, kuş?” Rumuz: Ya Meraktan
Şakir Abi: Tövbe tövbe! Sövsen sövdü derler. Hay senin rumuzunu... Sevgili Ya Meraktan kardeşim, dergimizin 3. sayısında Erdal Noyan’ın Erkeklere Acıyın isimli bir yazısı vardı. O yazıyı oku. Orada 80
yaşını devirmiş bir adamdan bahsedildiğini göreceksin. Dilerim sen de o adamın durumuna düş. O zaman görürsün kuşu, tavuğu.

“Şaakir Beeeyy merabaa, naber aşkoom? Ay ne sorucaktım, hah hatırladım. İnsanın %70’i suymuş. Ayol o zaman neden güneşte buharlaşmıyoruz. Di mi ama ha ha hayy :-)))” Rumuz: Cicişim
Şakir Abi: Sayın okurum kim demiş buharlaşmıyoruz diye? Bak sen beyninden buharlaşmaya başlamışsın.

NOT: Her biri diğerinden değerli okuyucular, Şakir Abi ile 1 yıllığına anlaşmıştık. Henüz aramıza katılalı
2 ay olmasına rağmen sizlerden gelen soruların zihnini çok yorduğunu bu yüzden yıllık izne çıkmak istediğini, izin vermezsek istifa edeceğini söyledi. Biz de bu bülüfüne karşılık mercimek tarlasından, nohut tarlasına geçirerek cezalandırdık. Sizden ricam, şahsi sorular sorarak Şakir Abi’yi yormayın, sadece dertlerinizi, sıkıntılarınızı yazın. Adamı zor bulduk kaybetmeyelim. (Çekip Çevirmen)


Yorumlar - Yorum Yaz