HASTROLOJİ/beş

Koç Burcu: Yalnızlığınıza gem vurup acılarınızı demleyerek keyif süreceğinizi zannediyorsanız aldanıyorsunuz. Gönül tarlanızı her yıl nadasa bıraktığınızdan bir gün borlaşacağından haberiniz bile olmayacak. Ara sıra kendinizi gezdirmeye çıkın. Kahramanmaraş dolaylarına geldiğinizde güzel bir bezdirme yiyin, üzerine de kadayıflı dondurma iyi gelir. Yeter artık nefsinize zulmettiğiniz.

Boğa Burcu: Herkesin huyuna, suyuna gitmeye çalışmanız yüzünden devamlı strese giriyorsunuz. İçinize kapana kapana dışınıza yabancılaştığınızın farkında bile değilsiniz. Okuduklarınızı hazmetmeniz güzel. Mevki ve makam sahibi olmak için özel bir gayret sarfetmemenizse hayrete şayan. Allah gönlünüze göre verdikçe veriyor maşallah. Ham düve ve öküzlerden uzak durarak kendinizi ödüllendirin.

İkizler Burcu: “Akşam oldu hüzünlendim ben yine/Hasret kaldım gözlerinin rengine” şarkısının devamını şöyle getirmenizde fayda var: “Seninle çıkamam gönül cengine/ Havalandım konamadım engine” Bu kadarını da ben hatırlayabildim. Biraz da “Şarkılardan fal tuttum/İkimize kaç kere”yi dinleyin.

Yengeç Burcu : “Haydi abbas vakit tamam/Akşam demiştin işte oldu akşam” şiirinden aldığınız ilhamla kendi kıyılarınızdan uzaklaşmaya çalıştıkça derin yalnızlıklara kulaç vuruyorsunuz. Tuzlu sulardan tatlı sulara doğru bir yolculuk düşündesiniz ama buna cesaret edemiyorsunuz. Sesinizin bas çıkmaya başladığı bir anda “Samanlıktan kaldıramadım samanı da Zühtüüüüü” deyin, rahatlarsınız.

Aslan Burcu : Ağzı açık ayran budalası numarası yapıp incir gölgesine doğru yürüyüş talimlerini yapmaya erken başlamışsınız. Hâlâ kulağınızda çınlayan “İncirler yetene kadar kalsaydın bari” şarkısının etkisinde kaldığınız belli. Uyurken bile ağzınızı açıp bir incir düşmesini bekleyecek kadar incirsemişsiniz. Bu huy iyiye alamet değil. Bu gidişle etçillikten emekliye ayrılıp otçullaşacaksınız. Demedi demeyin.

Başak Burcu : Kahve fallarına aldanıp uzun süre beni takip etmediğinizden hakkınızda fazla yorum yapamayacağım ama yine de hatırınız kırılmasın diye bir iki kelam edeyim. Kahvenin asıl tadı fincanın dibindedir. Fal hikaye, size su içiriyorlar. Bir daha kahve falına baktırmak isterseniz mutlaka taştan oyulmuş bir fincandan kahvenizi için. Fincancı katırlarını ürkütmekten de vazgeçin artık.

Terazi Burcu : Atalar boşu boyuna “Davul dengi dengine, baz bazla, topal tavuk kazla” dememiş. Yükseklerden bakarak enginlerdekini görecek kartal gözünüz olduğunu sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Mütevazi olun, kazancınız ikiye katlanır. Ara sıra gözlerinizi yumun derin hayaller kurun, inci dişlerinizin arasında küncü kalmasın istiyorsanız her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamayı unutmayın.

Akrep Burcu : Dünyanın harfiyat işini yapmak size düşmüş gibi ha bire çalışıp duruyorsunuz. Kendinize zaman ayırmadan, nefsinizi kayırmadan, karnınızı doyurmadan, kimselere duyurmadan içinizin gam dağlarını delmeye çalışıyorsunuz. Bu gidişle kendi kendinize bir şeyler yapacağınızdan korkuyorum. Allah göstermesin müntehir olursunuz boylarsınız cenennemin dibini. Tövbe estagfirullah çekin lütfen.

Yay Burcu : Aylardır gerneşe gerneşe gerginleştiğinizi göremeyecek kadar gözünüzü hırs bürümüş. Aklınızın derin vadilerinden gelen “Gergin ayrılmayalım diye koştum sana dün/Gözlerim vagonları dolaştı üzgün üzgün” şarkısının etkisinden bir an önce kurtulmanız gerekir. Giden gider, gelen gelir. Neticede bu dünya da gelimli gidimli dünyadır. Her sabah aynanın karşısına geçtiğinizde unutmadan “Ayna ayna ben kimim?” demeden işe çıkmayın.

Oğlak Burcu : “Bir çiçekle yaz gelmez” deyip koca baharı görmezlikten geldiniz. Şimdi sarı sıcaklarda
nerede bir gölge bulurum diye geze geze ayaklarınızın şiştiğinin farkında değilsiniz. Kendinize geldiğiniz zamanlarda sırt üstü yatın ve ayağınızı duvara dayayın. Böylece beyin sinyalizasyonunuz tekrar çalışmaya başlar.

Kova Burcu : Her gece, düşünce bir havuzu doldurmak için banyo kovasıyla o çeşme senin bu çeşme benim dolaşmaktan bıktığınızın farkındasınız ama yapacağınız başka bir iş yok. Yazarlığa yeltendiğiniz zamanlarda da su üstüne yazı yazmayı hayal ettiğinizden ilham kuşlarını hesaba katmıyorsunuz. Geceleri de ilham gelmiyorsa “üç kulhü bir elham” okuyun. Bu size iyi gelecek, dingin bir ruha sahip olacaksınız.

Balık Burcu : Bakan olmayı arzularken, gören olmanın daha hayırlı olduğunu ilerleyen zamanlarda daha iyi göreceksiniz. Efkaftaki görevinizde yükselmek için özel bir çaba sarfetme huyunuzu bırakın artık. O seçim senin, bu seçim benim diye diye, kârı yüklediniz kediye. Dana emse de bir tas sütünüz var emmese de. Bundan sonra vekil kim, asıl kil fasa fiso olacak. Dostlarınızla aranızdaki seçim afişlerini kaldırın. En azından bir dahaki seçim yaklaşana kadar elinizi ılıktan soğuğa vurmayın. Hayatınızı yaşayın, derdinizi boşayın, dolaşın paşa paşa, zaman ayırın eşe, dosta, arkadaşa...


Yorumlar - Yorum Yaz