AÇIKKARA TV (Pirecoin Dosyası)

Kripto para olarak bilinen sanal paraların piyasa hacmi günden güne artıyor. Dünya çapında bazı şirketler sanal paralar ile ödeme kabul ediyor, çalışanlar sanal paralar ile maaş alıyorlar. Açıkkara Medya Aa. Şe. yapılmayanı yaptı ve kendi sanal parasını üretti: Pirecoin. Pirecoin ile ilgili aklınıza takılabilecek tüm soruları Açıkkara TV muhabiri Sezgin Bezgin, Açıkkara Medya Ekonomi Müdürü Mahsup Kasa’ya sordu.

SEZGİN BEZGİN: Sayın Mahsup Kasa, röportajımıza herkesin merak ettiği bir soruyla başlayalım. Pirecoin nedir?
MAHSUP KASA: Pirecoin bir sanal para birimidir. Bu para birimi, kâğıt veya madeni halde bulunmaz. Önümüzdeki süreçte fiziki para dediğimiz herhangi bir ülkenin para birimi ile yapacağınız bütün ticaretin Pirecoin kullanılarak yapılabileceğini öngörüyoruz. Pirecoin tüm sanal paralar gibi herhangi bir
devlete bağlı değil, bunun bir merkez bankası yok. Bugün dünyada 500’den fazla sanal para var. Bir tane de biz ürettik.
BEZGİN: Sanal para üretme fikri nereden doğru Sayın Kasa?
KASA: Efendim, biz sanal medya sektöründe yıllardır varız. Sanal medya sektörüne Hece Taşları ile girdik, daha sonra faaliyetlerimizi Açıkkara Aa.Şe. ile genişlettik. Mademki biz sanal âlemin yabancısı değiliz, neden biz de bir sanal para üretip ekonomiye katkı sağlamayalım dedik. İnsanlar şu an için daha çok Bitcoin’i biliyor ama yakın zamanda Pirecoin tüm sanal paraları geçecek.
BEZGİN: Sayın Kasa, özellikle Twitter’den mesaj atan takipçilerimiz Pirecoin’in nasıl üretildiğini merak
ediyor? Ayrıca Pirecoin’i insanlar nasıl elde edebilir?
KASA: Çok kolay Sezginciğim. Ben özellikle televizyondan izliyorum. Bitcoin madenciliği diye bir kavram çıktı ortaya. İnsanlar çeşitli tesisler kuruyorlar, elektronik aletler, bilgisayarlar, kablolar falan. Ben bunları gördükçe şu soruyu sormadan edemiyorum: “Bunun neresi sanal?” Bu düpedüz insanları kandırmaktır. Sanal para Pirecoin gibi olmalı. “Pirecoin nasıl elde ediliyor?” dedin değil mi? Hemen cevap vereyim. Mesela senin elinde 10.000 TL gibi bir meblağ var. Bana geliyorsun, bu parayı veriyorsun. Bir Pirecoin, 100 TL.
BEZGİN: Sayın Kasa, sözünüzü kesiyorum ama neden 100 TL acaba?
KASA: Valla, hesaplaması kolay olsun diye 100 TL dedik. Bunun altında dış mihraklar, diğer sanalcılar bir şey aramasın. Yatırımcıların aklına kötü bir şey gelmesin. Bu tamamen bizim elimizde, 200 de yapabiliriz, 50 de.
BEZGİN: Teşekkür ederim efendim. 10.000 TL’yi size vermiştim. Oradan devam edebiliriz.
KASA: Evet, ben 10.000 TL’yi alıp kasaya koyuyorum. Onun karşılığından elimi cebime sokup bir şey çıkarıyormuş gibi yapıyorum ve sana veriyorum. Sen de alıyormuş gibi yapıyorsun. Her elimi cebime sokuşumda 1 Pirecoin vermiş oluyorum sana. 10.000 TL karşılığı elimi yüz defa cebime sokup sana bir
şey vermiş gibi yapıyorum. Sen istersen işlemin sonunda sayıyormuş gibi yapabilirsin.
BEZGİN: Peki Sayın Kasa, Pirecoin ne kadar güvenli?
KASA: Çok önemli bir noktaya temas ettin Sezginciğim. Bizim sanal paramızın en önemli özelliği güvenilir. Biraz önce ifade ettim, Bitcoin madenciliği yapıyor bazı açıkgözler. Kendi sanal paralarını kendileri üretiyorlar. Ama bizim paramızın taklit edilme şansı yok. Çünkü bütün Pirecoin’ler benim cebimde. Açıkkara Aa.Şe. bu konuda beni yetkilendirdi. Benden başka kimse Pirecoin veremez.
BEZGİN: Bir reklam arası vereceğiz. Reklamlardan sonra buradayız.


R E N K L A M
Açıkkara Organizasyon tarafından her türlü organizasyon işleri özenle yapılır.
Büyükbaş hayvana kurban ortağı, düğünlere oynama, cenazelere ağlama ekibi,
İmza günlerine okur, söyleşilere dinleyici,
Facebook, İnstagram sayfalarına takipçi, Whatsapp gruplarına üye,
Okeye dördüncü, halı saha maçlarına kaleci, lig maçlarına top toplayıcı,
Pamuk, fındık, zeytin toplama gibi işlere işçi,
İnşaatlara her türlü usta ve amele,
Kaçan kurbanlıkları ve ilham perilerini yakalamak için özel ekip,
Her türlü açılışlara ve özel günlere meraklı kalabalık temin edilir.

BEZGİN: Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Pirecoin’in avantajları nelerdir?
KASA: Diğer sanal paralar gibi bilgisayar başında bağlanıp kalmanıza gerek yok. Bu parayı muhafaza etmesi de çok kolay. Çalınma riski yok.
BEZGİN: Pirecoin karşılığı sadece Türk Lirası mı kabul ediyorsunuz?
KASA: Hayır, böyle bir kısıtlamamız yok. Yatırımcılar tüm döviz cinsleri ile bize gelebilirler. Ayrıca ev, arsa, araba, altın, gümüş, arpa, buğday, patates, soğan aklınıza ne gelirse hepsini değerinden alıyoruz. Ben gelen malın değerini hesaplıyorum. Sonrasında elimi cebime sokup Pirecoin çıkarmaya başlıyorum. Piresi piresine ödemeyi yapıyoruz.
BEZGİN: Peki, Sayın Kasa. Yatırımcılar Pirecoin’leri tekrar size getirip satabilirler mi?
KASA: Elbette satabilirler. Pirecoin’imizin satış fiyatı 100 TL, alış fiyatı 50 TL’dir. Yatırımcılar gelip bana bir şey veriyormuş gibi yaparlar, ben de onların veriyormuş gibi yaptıklarını cebime koyar gibi yaparım.
BEZGİN: Yatırımcılara Pirecoin’i tavsiye edip etmediğinizi sormama gerek yok sanırım.
KASA: Buradan tüm yatırımcılara sesleniyorum, güvenle Pirecoin’e yatırım yapabilirler. Yalnız Pirecoin’i kimden aldıklarına dikkat etsinler. Benden başkasına gitmesinler. Şunu da unutmasınlar böyle şeylere ilk giren kârda değilse bile en az zarardadır.
BEZGİN: Bu sözü biraz açar mısınız?
KASA: Ülkemizde gerçekleştirilen geçmiş yıllardaki geniş çaplı dolandırıcılık faaliyetlerine baktığımız zaman, dolandırıcıların ilk başlarda yatırımcılara bir şeyler kazandırdıklarını görüyoruz. Hangi sektörde
olursanız olun, bu dolandırıcılar arasında adeta yazılı olmayan bir kanun gibidir. Mesela dolandırıcı bir müteahhitsiniz ilk müşterilerinizin dairelerini teslim edip sonrakileri tokatlarsınız. Teslim etmesiniz bile insanların gözünü boyamak için ilk inşaatlarda hızlı ilerlersiniz. Müteahhittin foyası ortaya çıktığında sisteme ilk giren vatandaş olarak diğerlerine göre bitmeye yakın bir inşaat kalır elinizde. Sizden sonra sisteme girenlerin durumu vahimdir. Ya ellerinde bir şey kalmaz ya da kendilerinden başka 50 kişiye satılmış bir daire kalır. Bu Pirecoin işinin nereye gideceği belli olmasa da yine de yatırımcıları acele etmeye davet ediyorum. Bakarsınız tutar.
BEZGİN: Yurtdışında bazı şirketler personellerine Bitcoin gibi sanal paralarla ödeme yapıyorlar. Pirecoin için de böyle bir şey öngörüyor musunuz?
KASA: Tabii ki. Biz şu an Açıkkara Aa.Şe. olarak personelimizin maaşlarını önümüzdeki aydan itibaren
Pirecoin ile ödeyeceğiz. Sezginciğim sen de maaşını bundan böyle Pirecoin ile alacaksın. Ayrıca farklı
projeler üzerinde çalışıyoruz. Pirecoin kullanımını özendirmek adına dergimizi okuyup en küçük bir tebessüm bile etmeyenlere Pirecoin vermeyi düşünüyoruz.
BEZGİN: İnsanlar sizden altıkları Pirecoin’leri nasıl değerlendirebilirler?
KASA: Getirip yarı fiyatına bana satabilirler. Bunun dışında saf birini bulurlarsa istedikleri her şeyi alabilirler. Bu işlerden anlamayan birisine 1 Pirecoin’i 200 TL’ye bile satabilirler. Burada herhangi bir sınırlama yok. Tamamen yatırımcının kişisel kabiliyetlerine kalmış.
BEZGİN: Sayın Kasa çok teşekkür ederim, bizleri bilgilendirdiğiniz için.
KASA: Ben teşekkür ederim.

R E N K L A M
Açıkkara’dan bir kampanya daha. Yapılmayanı yaptık, üretilmeyeni ürettik. Eşi benzeri olmayan bir ürünle karşınızdayız.
Kurban Bayramı geldi, kurbanlığı ne ile keseceğim diye düşünmeyin. Üstün özelliklere sahip çok özel
kurban bıçaklarımız Açıkkara güvencesi ile satışta. Bıçaklarımızı piyasadakilerle karıştırmayın.
Bıçaklarımızın tamamı dijital donanıma sahiptir. İster kalem pille çalıştırın, ister şarj edip kullanın.
Kendi kendini bileme özelliğine sahiptir. Körelmez, kütelmez.
Büyük baş, küçük baş ve kanatlılar olmak üzere 3 modda kullanabilirsiniz. Kesmek istediğiniz hayvanın türüne göre bıçağı ayarlayın keyfinize bakın. Başka işte kullanmayın ürüne yazık edersiniz.
Bıçağın sapı özel olarak üretilmiştir. Besmele çekemeyenler, dua bilmeyenler, bilip de üşenenler için besmele ve dua mp3 formatında bıçağın sağına yüklenmiştir. Horon severler sizleri de unutmadık. Bıçak Horunu oynamak isteyenler için Bıçak Horunu tüm bıçaklarımızda yüklüdür. Basın tuşa çalsın. Sapındaki usb ve sd kart girişi sayesinde bıçağı mp3 çalar olarak kullanabilirsiniz.
Ürünlerimiz birinci sınıftır, tamamı el işçiliğidir. Bıçakları yapan ustamız baba tarafından Sürmeneli, anne tarafından Yatağanlı, hanım tarafından Bursalıdır. Yedi sülalesi bıçakçıdır.
Sap kısmı tamamen made in China’dır.
Bu muhteşem ürün kargo KDV dahil sadece 99 TL. Her siparişe bir yıllık dergi aboneliği hediye. Stoklar sınırlıdır. Acele edin.


Yorumlar - Yorum Yaz