HASTROLOJİ/altı

Koç Burcu: Canınızın sıkıntısından bazen ne yapacağınız belli olmuyor. Sinir uçlarınızda iltihaplanmalar olabilir. Gevrek gevrek gülme alışkanlığınızı tez zamanda terketmeniz gerektiğini söyleyecek dosttan yoksunsunuz maalesef. Zaman zaman seksenlik dedelerin, ninelerin kulaklarına eğilip kimsenin duymayacağı şekilde: “Koç katımına kaç gün kaldı?” diye sormadan edemiyorsunuz. Bu huyunuz huysuzluk getirir.

Boğa Burcu: Gücünüzü kuvvetinizi denemek için tatbikatlara başlayabilirsiniz. Yaylım alanlarının azaldığından dem vuranlara da aldırmayın. Ham düvelerle tam düveleri karıştıracak kadar gözünüzü hırs bürümüş. Gerçek dünyanın içinde kendinize bir sanal dünya kurup nasibinizi uzaklarda aramaya çalışmayın. O, bir gün kapınızı çalabilir. Siz yeter ki kalbinizin kulağına ot tıkamayın.

İkizler Burcu: Karakterinize uymayan düşüncelerin kıskacında kalmışsınız. Devamlı armut yet, ağzım yut bedavacılığından kurtulmadığınız müddetçe incir gölgesinde yatan itlerin bitleriyle kaşınarak aşınırsınız. Bu son meyve yetirim sıcaklarından uzak durun. Kuşluktan sonra işiniz olmadığı müddetçe
çarşıya çıkmayın. Çıkarsanız da her ihtimale karşılık elbisenizi iyice dedeteleyin.

Yengeç Burcu: Benzinizin solgunluğunu dostlarınızdan yediğiniz darbelerden zannediyorsunuz. Kötü düşüncelerle meşgul olarak hayatı bayatlatmaya çalışıyorsunuz. Bayat ekmeğin sindirimi kolay olur ama gamlı hayatınızı damlı hayata çevirmek için de ayrıca çaba sarfetmeniz gerekir. Ucuz etten yahni
yapıp sonra da mideniz ağrıyorsa bu kendi öngörüsüzlüğünüz yüzünden, bunu kabullenin kurtulun.

Aslan Burcu: Ara sıra gözlerinizin kızardığını zannediyorsanız bu sizin vehimlerinizden kaynaklanıyor olabilir. Nefsinizi tazı gibi koşturacağınıza onu teskin edici ya da sakinleştirici kelimelerle oyalamaya çalışın. Geceleri yalnızlığın kollarına uzandığınızda sakın ola hafifimtırak da olsa arabesk dinlemeyin. Şarkılardan fal tutun bu sizi rahatlatacaktır.

Başak Burcu: Ne zaman ektiğimi yolacağım diye kendinizi kentinizin dışına atarak başka bir şehre gitmeye çalışmayın. Yalnızlık sen nereye gidersen bir gölge gibi peşine takılır. Susa susa kelimelerin dilinizi yaralamasına müseade etmeyin. İçinizden geçenleri dışınıza aktarın, aktarın yolunu aktarmayın. Kendi derdinizin ilacı yine kendinizde. Kendinizi keşfetmenin zamanı geldi, geçiyor.

Terazi Burcu : Kafanızda tarttığınız her şeyi kalbinizle tartamazsınız. Ufuklara bakarak Orhan Gencebay’ın Akşam Güneşi parçasını hayal edeceğinize açın yutubu Akşam Güneşi yazın önünüze yüzlerce parça çıkar. Dinle babam dinle, dinle babam dinle. Sakın dinlerken de inleme moduna girmeyin. İçmeden sarhoş olmaya başlar evi dağıtabilirsiniz. Daraldığınız zaman bolca estağfirullah çekin.

Akrep Burcu : Kankanızla aranızın açıklığı yüzünden banka oturarak hangi bankadan hangi teklifler sunuluyor diye vaktinizi gogulda harcamayın. Bankadan kanka olmaz. Gayeleri sana para satıp para kazanmak, yani kazı kazan gibi bir şey değil, eğil gönlüm artık eğil/ bu seninki sevda değil de değil. Başka türlü kuru yolum yaparlar, bu da seni Buda’ya sevkeder budalalaşırsın, Allah korusun.

Yay Burcu : Derin düşüncelere dalıp ince analizler yaparak hayatın tadından tuzundan uzak perhize devam etmekle kilolarınızdan kurtulacağınızı zannediyorsanız aldanıyorsunuz. Çelik gibi kaslarınız olsun istiyorsunuz ama zamanında fil gibi yemenizin cezasını şimdi çekiyorsunuz. Her gün iki öğün bulgur pilavı bir kase cacık, yiyin de kendinize gelin acık.

Oğlak Burcu : Derdinize derman aramak için hâlâ tarım bakanından ferman bekliyorsanız aklınızla aranıza duvar örmeye başlamışsınız demektir. Ekonomik krizi bahane ederek cebimize kerizlenenlere üslubu dairesinde üç defa dıd dıd dıd derseniz sinirleriniz biraz yatışır, kendinize gelmeniz kolaylaşır, tekesi kokulardan da kurtulmuş olursunuz.

Kova Burcu : Hayellerinizi gerçekleştirmek için düğün düğün dolaşıp erik dalı gevrektir havasıyla hem stresinizi atıp hem de sütre gerisinden bakarak sizi avlayacak bir avcı arama numaraları yaptığınızı tahmin ediyorum. Olur olmaz yerde hava atma huyunuzu da terk edin artık. Mihallıççık kaval havası tam sizin sitiliniz. Böylece bel ve sırt ağrılarınızdan kurtulursunuz.

Balık Burcu : Eylül ayı bir yılın haytalığını üzerinizden atacağınız tam bir sevda sezonu. Gönül yollarınızın yamalarını yapar, gerekirse yeni yollar açabilirseniz açın, size karışan mı var! Bu aralarda sararan yapraklara bakarak aklınıza hüzünlü şarkılar da getirmeyin. Aşkın damarlarınızda yeniden gürül gürül akması için suda balık yan gider türküsü eşliğinde her akşam üzeri düz koşu yapmayı unutmayın.


Yorumlar - Yorum Yaz