MEVSİM VE TAKVİM ETKİSİNDEN ARIDIRILMIŞ BURÇ YORUMLARI

Battı Balık Burcu:
Akıntıya karşı kürek çektiğinizin bilincinde olup olmadığınızdan emin olmak için balina olmaya gerek yok. Daha fazla omega 3 almalısınız. Bu sizin akıl ve beden sağlığınız için önemli. Ayrıca sırtınızdaki pullanmalar genç ve dinamik bir yapıya sahip olduğunuzun açık bir belirtisi. Daha fazla inatlaşmadan sakin bir şekilde düşünmeye başlamanız hayrınıza olacaktır. Aksi takdirde olan yüzgeçlerine olacaktır. Ay’ın hareketleri sizi yan gitmeye itebilir. Aldırmayın. Unutmayın serin sular sizi bekliyor.

Kızgın Boğa Burcu:
Çevrenizde başka bir boğa olmayışı güçlenmenizi ve rekabet edebilme yeteneklerinizi sınırlıyor. Her ineği anneniz sanma huyunuz sebebiyle de gelecek konusunda endişeler yaşıyorsunuz. Endişeleri bir kenara bırakıp harekete geçmenin zamanı çoktan geldi. Sağdan soldan sizi süzen inekleri boş çevirirseniz bir daha bu fırsatları bulamayabilirsiniz. Bu arada, boynuzun kulağı geçmesine izin vermeyin. Bu sizin en kıymetli hazinenizdir.

Dipsiz Kova Burcu:
Her şeyi alabileceğinizi, her şeye sahip olacağınızı mı sanıyorsunuz? Bakın işte burada yanılıyorsunuz gibime geliyor. Kulpunuzu kimseye vermemek istememeniz utanç duyuyor olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Mümkündür de. Ama içinde bulundunuğunuz siyasi hareketin dinamiklerini de göz önünde bulundurmak zorundasınız. Kova meclisinin olağanüstü kurultay taleplerine sırt çevirmeyin. Sağda solda vekil kovalamaktan vazgeçin. Kendiniz gibi olursanız başkası gibi olmazsınız. Ya sahici sahici gelirsiniz ya da ancak gidersiniz.

Deniz Yengeci Burcu:
Halacı olmadan yengeci olmak da ne anlama geliyor? Sürüler halinde sahillere doluşan diğerlerine fırsat vermeyin. O sahil sizin. Bu sahili sizden almak isteyen müstevliler olabilir. Dayanın. Muhtaç olduğunuz kıskaç sizde mevcuttur. Başkalarından kıskaç talep etmeniz çok yanlış. Hem bu sizin siyasi ahlakınıza da sığmaz. Böyle yapmaya devam ederseniz çok geçmeden dağılır, kıskaçlarına yazık edersiniz. Hadi yandan canım.

Yapışık İkizler Burcu:
Kaderiniz sizi bir şekilde birbirine bağlamış olabilir. Ama her şeyi aynı düşünmek de neyin nesi! Ayrı şeyler düşünmek neden bu kadar zor geliyor anlamıyorum. Aynı şeyleri düşünmek siyasi hayatınızı bitirebilir. Bu durum çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. Böyle devam ederseniz yapışık ikizler olmaktan başka bir şey olmazsınız. Bakın Kamil ve hık deyicisine, ne demek istediğimi anlarsınız.

Yeleli Aslan Burcu:
Artık eskisi kadar güçlü değilsiniz. Çevrenizdekileri kontrol etme noktasında zaaflarınız ortaya çıkmaya başlıyor. Olur olmaz kükreyerek baskı altında tuttuğunuz genç aslanlar kazan kaldırmak üzere. Teşkilatlar kurultay taleplerini daha şiddetli bir şekilde dillendirmeye başladılar. Kaçınılmaz son yaklaştıkça kükremelerin fayda etmeyeceği o zamana hazırlık yapmanız gerekiyor. Bilmem anlatabildim mi?

Hassas Terazi Burcu :
Hassasiyetin azalmasıyla orantılı olarak size güvenenler de azalmaya başlayacaktır. Acil bir ayar yaptırmanız gerek. Tarttığınız şeyleri iyice tartarak tartın ki, size güvenenleri küstürmeyin. Alimallah onları bir küstürürseniz barıştırmak zor olur. Yani demem o ki, üzerinizdeki tozu, püsürü bir temizleyin. Yağınızı, vidalarınızı bir kontrol edin. Benden söylemesi. Allah’a emanet.

Kurbanlık Koç Burcu :
Yanlış uygulamalar sonucu kim bilir kaç koçun kemikleri sızlıyordur. Aldığımız istihbari bilgilere yaslanarak konuşacak olursak suç işlemiş oluruz. O yüzden lafın belini kırmadan konuşmamız gerekiyor. Son zamanlarda üzerinizde enflasyon baskısı sebebiyle kesimleriniz zorlaştı ve size daha fazla ve sağlıklıyaşam imkanı doğdu. Bunu fırsata çevirmek sizin elinizde. Tuttuğunuz takım şampiyon olamayacak. Üzgünüm.

Sarı Başak Burcu :
Fiziksel olarak bir yorgunluk, mental olarak bir tükenmişlik haliniz var gibime geliyorsa da, bunlar sağdan soldan gelen dedikodular da olabilir. Ama siz yine de dediklerimi yok saymayın. Korkunun ecele faydası yok diyenler yanılıyor. Korkunun ecele faydası hayli fazla. Nereden mi biliyorum. Sizce nereden?

Kalın Kıskaçlı Akrep Burcu :
Çember o kadar daralmadı ki kendi kendinizi sokasınız. Biraz daha sabır. Sıkıntılı günler gelip geçici. Stokları eritmeye başlamadınız henüz. Siz asıl ince kıskaçlı akrepler geldiği zaman yaşayacağınız sıkıntıyı düşünün. Bütün bu vaziyetten daha elim ve daha vahim bir şey varsa o da budur. Allah’a güven, gerisini merak etme. Merak insanın başına bela getirir. Hadi canım. Sıradaki burç!

Çelik Yay Burcu :
Oku hedefine fırlatacak güce sahip değilsiniz. Haddiniz değil henüz. Sizden daha iyi ok atan bulunmaz mı sanıyorsunuz. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz. Efendim? Öyle mi? Baskı yayları bile sizden daha iyi. Böyle davranarak keman yayının tırnağı bile olamazsınız. Şundaki tafralara bak. Bütün okları ben fırlattım sanıyor. Sana daha fazla ayıracak yerim yok. Hadi yaylan!

Kıllı Oğlak Burcu :
Siz bir kumpas mağdurusunuz. Siz dağların ötelerinden gelensiniz. Siz bir efsanesiniz. Siz nesiniz? Sin aziz misiniz nesin misiniz? Neyse daha fazla uzatmak anlamsız. Kılların kırpılıp örme yapılmadan önceki son günleriniz. Kendinizi dağa taşa vurmanın zamanı. Sizin için ayrılıkçı da deseler, inatçı da deseler, vazgeçmeyin. Bağırmak istiyor olabilirsiniz. Hakkınızdır. Bağırın. Ama kendinizi kasaplara kaptırma riskini göze alırsanız.


Yorumlar - Yorum Yaz