OKUYUCU MEKTUPLARI/iki

Selahattin / Adres yazmamış.
Gülizar Hanım ben Şakir Bey’in ilçesinin belediye başkanı Selahattin. Yahu bu Şakir ilçeye bir geldi benim Huzurum Kalmadı. Bu dergi yayın yönetmenine bir İtirazım Var. Bu adama bir daha izin vermeyin. Yahu aday mı, değil mi? Gülizar Hanım şunun ağzını bir yokla. Parti de duymuş bunun aday
olabileceğini. Vekiller yüzüme bakmıyor. Tayip Bey yenilik ve tabanda heyecan yaratacak isimler arıyor
diye şimdiden Şakir’in peşine düşmüşler. Her gün Ferdi - Müslüm dinlemekten içim karardı. Yani adım
ayyaşa, berduşa çıkacak. Senden haber bekliyorum.
Okur Temsilcisi:
Selahattin Bey maalesef Şakir Beyle aramız yok. Ben bu sayfaya başlayınca Tayyip Atmaca ile kavga etmiş. O da dergide hır çıkmasın diye zorunlu izne göndermiş. Bu hınzırdan her şey beklenir. Sana tavsiyem Müslüm’ü bırak, Ferdi’yi de gece el ayak çekilince kulaklıkla cep telefonundan dinle. Genel Merkezde tanıdıklarım var. Bir ara dergiye gel. Beraber gidelim ben sana referans olurum.

Şadiye Şaduman / Karaman
Sivrisinek destanının devamı gelecek mi?
Okur Temsilcisi:
Hüseyin Barak’ın deyişine göre onların belediye sivrisinek ilaçlamasını göstermelik yapıyormuş. Ellam bir holder suya eccik bir ilaç katıklarmış. Valla seçimlerde bu adam tekrar seçilirse bu destanın onuncusunu görürüz. Ben onun yalancısıyım.

Asuman Fındık / İstanbul
Abla ben Asuman. Şu sizin evlenme programına gelen Selim’in uzatmalı nişanlısı. Bu kör olasıca acanstan para alıyorum diye oraya takılıyor. Aman deyim sen göz kulak ol. Oradaki Yeşim denen karıdan hoşlanmadım. Şair sevgili arıyormuş. Bu Selim eğer ona bir şiir yazsın o karıyı beyitlerine ayırmazsam bana bu Asuman’lık haram olsun. O karıya bu dediğimi de söyle. Sana güveniyorum bacım.
Okur Temsilcisi:
Kız salak sen asıl Emel denen kaşarlanmış karıya dikkat et. Karının ağzı iki ayağa çukurda arıyorum derken gözü senin oğlanı ayartma derdinde. Dedikodu olmasın ama durum böyle.

Suphi Yalak / İzmir
Gülizar Hanım ben kanuni, udi, kemani ve cümbüşi bestekâr Suphi. Laedri Bey’in Çek Git isimli şiirini çok beğendim. Besteleyip, yorumlayıp youtube’de klibini yayınlayacağım. Duyduğuma göre pek böyle şeylere izin vermiyormuş. Eğer izni koparırsan ekmek mushaf çarpsın seni klipte oynatırım.
Okur Temsilcisi:
Lan kart zampara sen ananı oynat klipte! Seni bir yakalarsam şart olsun o udu kafana geçireceğim.

İsmi ve adresi mestur bir okur / Ankara
Gülizar Hanım derginizi çok beğenerek okuyoruz. Hiciv yapmak zekâ işidir. Bu yüzden çok zeki bir ekibiniz var. Sizden yeni kuracağımız “muhafazakâr, sosyal demokrat, milliyetçi, liberal İslamcı” partimiz için isim, amblem ve slogan bulmakta yardım istiyoruz. Eğer tamam derseniz derginizin tüm masrafları tarafımızdan karşılanacak olup yazarlarınıza dolgun telif ücreti de ödenecektir. Bir de parti programı konusunda da yardımlarınızı bekliyoruz.
Okur Temsilcisi:
Kardeşim benim aklım böyle şeylere ermez de sizin kuracağınız partinin fikri genlerinde daha şimdiden bir bozukluk var. Siz bir genetik uzmanına gidin derim. GDO’lu musunuz nesiniz? Bu haliyle partinizin adı SAP Parti yani Saçma Sapan Parti, amblemi de bir koldan çıkan, sağa ve sola otostopçu işareti yapan iki yumruk olur.


Yorumlar - Yorum Yaz