HASTROLOJİ/yedi

Koç Burcu: Sancıların dehlizlerinde yalnızlığınızla aşık atarak kendinizi toparlamaya çalışıyorsunuz. Bunu daha önce kaç kere denediyseniz olmadı. Aklınızla kalbiniz arasında devamlı mekik dokuyup duruyorsunuz. Korkularınızın karaltısının kalkmasını beklerken kendi karaltınızın kalkacağını hesaba katmıyorsunuz. Ölüm ile aranızda bir bağ kurmak dünyaya yapışmaktan iyidir.

Boğa Burcu: Hayatınızı başkalarının borlaşmış yüreklerini sürmekle geçireceğiniz düşüncesi yüzünden kendinize bir türlü zaman ayıramıyorsunuz. Her işi kararında yapmak gerek, kâr zarar ortaklığı diye bir ticaret varken siz ha bire yapacağınız işler için zar atıp duruyorsunuz. Zar zor geçinip gittiğiniz günleri ne çabuk unuttunuz. Bir gün öküz ölecek ortaklık bozulacak sıra bana gelecek diye beklemeyin.

İkizler Burcu: Gönlünüzün göğünde turna katarları geçsin, hasretin, özlemin dibini bulayım diye bir yanınızı efkara dayayıp ve elinizi kulağınıza atıp “Huma kuşu yükseklerden seslenir” türküsünü hafif müzik tarzında söyleyerek kendinizi rahatlatma moduna girmenize gerek yok. Önce bir gökyüzüne bakın. Asuman nerde, Zühre nereye kayboldu gibi marazlı hayeller arasında Ülker atıştırarak gönül açlığınızı yatıştırmaya çalışmayın. Aşkta kazanmanın şartı kavuşmamaktır.

Yengeç Burcu : Hergün birileri tarafından takip edildiğiniz endişesi ile derin vesveselere dalıp yeni yeni acabalar ürettiğinizin farkında değilsiniz. Vesvese biraz da insanın kendi kendine hüsnü kuruntularından kaynaklanır. Başkalarının düşüncelerinden kendi düşüncelerinize kaynak yapmayın. Kimse ayranım ekşi demez. Ayranın, katığın ve çalkamanın yoğurttan yapıldığını bilin gerisine kafanızı takmayın.

Aslan Burcu : Bu yaşınıza kadar kendiniz ya da çocuğunuza Cahit Zarifoğlu’nun Katır Aslan’ını okutmadıysanız hayatınızdaki önemli bir boşluğu loşluğa çevirmişsiniz demektir. Karanlık düşüncelerden aydınlığa açılan bir rüya penceresinden yoksun, içi basabas zanlarla dolu bir kalp taşıyorsunuz demektir. Art niyetleriniz içinizde örümcek bağlamış, kendinizi kentinizin dışında gezdirin lütfen.

Başak Burcu : “İki keklik seke seke bizim evi yol eyledi/ Ben kuş dili bilmez iken yar beni bülbül eyledi” türküsü kulağınızın kapısını tıklatmadan ruhunuzdaki derin yaraların izi kapanmaz. Biraz eskilere gidin, türküye yakın durun, arabesk dinleyecek yaşı geçirdiğinizin farkına ne zaman varacaksınız? Gürültülü ortamlardan uzak durun. Dostlarınızla aranızdaki perdeyi kaldırmayı düşüneceğinize, perdenin iyice kirlendiğinin ve yıkanması gerektiğinin farkına varın yoksa geç olur yarın.

Terazi Burcu : Kalbinizle aklınızı bir dengede tutmaya çalışmanız iyiye delalet. Cehalet ise kendinizi herkesten daha akıllı görmenizden kaynaklanıyor. Aklınızı güzel işlerde çalıştırmak gerekken ara sıra sizi yoklayan cin fikirlerle şeytanın nefsini cilalıyorsunuz. Nefis balık zekalıdır ne verseniz yemem demez, karnını doyuramazsınız. Helal düşüncelerle beslenmeyen fikirler insanı uçurumda gezdirir.

Akrep Burcu : Her an bir tehlikeyle karşılaşacakmış gibi teyekkuz hali ile hallenmeniz neticesinde kendi kendinizi yavaş yavaş zehirlediğinizin farkında değilsiniz. Devamlı uzaklara bakarak yakındaki dostlarınızı görecek gözünüz zayfılıyor. Uzak görüşlü olmak her zaman işe yaramaz. Yakınlarınızda neler olup bitiyor biraz da anteninizi o tarafa çevirin. Devamlı aynı alanları taramak bakar kör eder insanı.

Yay Burcu : Devamlı uzak hedeflere odaklanarak yakınlarınızdakileri ıskalıyorsunuz. Düşünce dairesinin içindeki alanlara basit yalanlar ekerek doğruyu biçmeye çalışıyorsunuz. Korkunuzu bir korkuluk gibi karşınıza dikip intikam alma arzusu ile elinizi oğuşturup duruyorsunuz. Bu da zaman zaman ağrasifleşmenize neden oluyor. Aklınızı idareli kullanmadığınız müddetçe hap komaz yutarsınız.

Oğlak Burcu : Her akşam eski günler almanağını karıştırarak, sevdiklerinizi bağrınıza basarak, sevmediklerinizi ayağınızın altına alarak yorgunluğunuzu atmaya çalışma huyunuzu terk etme zamanı geldi ve geçiyor. Köprülerin altında çok sular aktı. Dalların ucunda yeni sürgünler açtı. Bu farkı bir an önce fark ederek çark edin. Keçileri kaçırmadan kendinize gelme vakti geldi geçiyor.

Kova Burcu : Ara sıra gözlerinizi kapatıp İzzet Altınmeşe’den “Pınara gel ki görem” türküsünü mırıldanarak köylülük günlerini düşüncelerinizin ortasına yatırıp şehirde yaşadığınızı unutuyorsunuz. Şehrin dağdağasından kurtulmak istiyorsanız ara sıra bir dostunuzu arayın bulursanız yaslayın kalbini kalbinize. Bulamazsınız da ümidinizi yitirmemek için gönlünüze bir kasa kiralayın. Bu belki işe yarar.

Balık Burcu : Hafızanızı kurculaya kurcalaya içinden çıkılmaz haller içine girdiğinizin farkında bile değilsiniz. Camdan baka baka, candan bakmayı unutmuş olabilirsiniz. Dünyanın derdini toptan alıp parekende satmak istiyorsanız bunun adı ticaret değil. Ara sıra aklınızı boşa alın, yokuşa geldiğinde tekrar gaz verirsiniz. Üzerinizdeki bezginliği atmak için kendinizi Bezgin Bekir gibi hissetmeyin yeter.


Yorumlar - Yorum Yaz