HASTROLOJİ/sekiz

Koç Burcu: Koç katımı ayının girmesiyle birlikte bir huzursuzluk, bir tedirginlik sendromu yaşadığınızı tekrar tekrar hatırlatmaya gerek yok. Devamlı nasıl olacak da olacak diye hayıflanmak yerine agrasif yanlarınızı bir kenera bırakarak daha sakin, su gibi berrak düşüncelerle hayat tohumunu daha bereketli
topraklara ekmek için damarlarınızdaki kana ve kudrete güvenin. Nasiplerinize vesveseyle yaklaşmayın.
Boğa Burcu: Siz de aşağı yukarı koç burcundaki arkadaşlarla benzer sıkıntıları yaşıyorsunuz. Gerekli gereksiz eşinerek kendi kendinize zarar verdiğinizin farkında değilsiniz. İkide bir uzaklara sesinizi duyurmak için avazınızın çıktığı kadar böğürmenize gerek yok. Yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda olmasına rağmen hâlâ lüküs bir hayat sürme peşindesiniz. Löküslerin yerini ampüller aldı.
İkizler Burcu: Hayallerinizin peşine takılıp düşünüzdeki düşüncelerden uzaklaşmaya başladığınızda döşünüzdeki döş defterine yazmış olduğunuz şiirleri sosyal medyada paylaşmakla paylaşmamak arasında gidip geliyorsunuz. Edebiyat dergilerine göndermeniz iyi olur ama dergi yönetmenlerinin sizi hemen arayıp “Ne iyi ettiniz de bizim dergide yazmaya karar verdiniz, dergimiz sizin şiirlerinizle şereflenecek.” demesi gibi bir beklenti içinde olmamanızı öneririm. Ya da kendiniz gibi üç beş arkadaş bulup dergi çıkarabilirsiniz.
Yengeç Burcu : Koyu kahverengi renkleri bir kenara bırakarak daha iç açıcı renkleri tercih etmeme nedenlerinize bir türlü anlam veremiyorum. Hayatın parkurlarında düşüncelerinizi çarçur ederek kendi kişiliğinize zarar verdiğinizin farkında değilsiniz. Dünyanın öbür ucuna gitmek için planlar yapabilirsiniz ama her ucunun da birbirinden farklı olmadığını bilmekte fayda var. Nefsine doğru yan yan yürüüüü.
Aslan Burcu : Zülfi Livaneli dinleye dinleye geceleri sabahlara kadar inlediğinizin farkında değilsiniz. Kim ki sana “Yiğidim aslanım burda yatıyor” diyorsa sana zarf atıyordur. O zarfı aldığında içinde bir zarf daha çıkıyor. Bundan dolayı kurmuş olduğunuz cümleler birbirine karışıyor. Özne nerde, yüklem nerde, soru işaretini hangi kasap kanca olarak kullanıyor. Ünlemleri ters çevirin bu size iyi gelecek.
Başak Burcu : Gece sabahlara kadar yalnızlığın gölgesinde dinlenerek ruhunuza azap çektiriyorsunuz. Sosyal medyada her on dakikada bir şey paylaşıp ondan sonra da kaç kişi tıkladı, kaç kişi kalp işareti ya da ne bileyim başka emoji kullandı diye dönüp dönüp telefona bakmaktan gözlük camınızın buğulandığını göremeyecek kadar dalgınsınız. Dalgın ayrılmayalım şarkısını ara sıra dinleyin, inlemeleriniz azalır.
Terazi Burcu : Devamlı denge aletleriyle çalışarak filinta gibi bir genç olmaya çalışıyorsunuz. Buda’yı Konfiçyus’u da araya katarak meditasyon yapmaya çalıştığınızı da sanal arkadaşlarınıza duyurarak gizlinizi, saklınızı eşkere ediyorsunuz. Ara sıra da ağırlık çalışın, sağır düşüncelerinize bağrınızı açarak fenomen olmaya çalışmayın. Sesinizi kendinize yettiği kadarıyla açın. Bağırarak hoş seda bırakılmaz.
Akrep Burcu : Hasretin sazını elinize aldığınızda mızrabı tellere vururken sevgilinin saçlarını okşuyor gibi duyarlı olmalısınız. Ha bire mızrabı tellere vurarak zombur zombur ses çıkarmakla kimseye nota veremezsiniz. Güzel kelimelerlerle güzel besteler yapılır. Acıları deste deste bir kenara yığarak düşmanlarınızı imha etmek için yığınak yapmayın. Kendi gönül yurdunuzu koruyacak silahlarla silahlanın.
Yay Burcu : Yayıncıdan yayıncıya geçen sokaklarda taban çürütüyorsunuz. Yayımlayacağınız kitaplar için bir bütçe oluşturmanız gerekiyor. Yayıncı basacağı kitap için ne kadar para isterse istesin çekinmeden verin. Kitabınızı kitapyurdu ya da başka sitelere koyduklarında da arkadaşlarınızı örgütleyin ve parasını da siz vermek kaydı ile internet üzerinden kitaplarınızı almaya başlasınlar. Böylece kısa zaman içinde kitaplarınız en çok satılan kitaplar arasında yerini alır, bana da imzalı bir tane gönderirsiniz.
Oğlak Burcu : Zamanın aynasına bakarak kendinize çeki düzen vermeniz gerekirken ha bire modayı takip ederek bütçeyi delik deşik ittiğinizi tahmin ediyorum. Kredi kartlarından bir an önce kurtulmanız için düşlerinizi, hayallerinizi internet üzerinden satışa çıkarıp ucuz pahalı demeden bir an önce elden çıkarmalısınız. Borç yiğidin kamçısı diyenlerin çoğu kamçı delisi olsun. Siz de delilerin yerini daraltmayın lütfen.
Kova Burcu : Gördüğünüz her çeşmeye dolayım diye zorlatmayı bırakmadığınız müddetçe gönlünüzün kara delikleri kapanmayacak. Susan ağız konuşan ağzı yorar. Derdinizin ağzını bantlayın, art niyetlerinizi hayra tedbil edecek fikirler geliştirin. Fikrinizi başkalarının fikirleriyle çarpıştırın ki yeni fikirler doğsun.
Balık Burcu : Dostlarınızın arkasından konuşa konuşa isimlerini ağzınızda sakız ettiğinizin farkında değilsiniz. İlla ki sakız çiğnemeniz gerekiyorsa çenene güveniyor ve düşmeyeceğine de inanıyorsanız bir paket Kısmet Sakızı göndereyim. Bu vesile ile hem ağzınız sakıza alışsın hem de ek bir iş sahibi olmuş olursunuz.


Yorumlar - Yorum Yaz