HASTROLOJİ/dokuz

Koç Burcu: Korkularınızdan uzaklara bakarak, yakınlarınızın gözüne çöp dürterek nefsinizi körleştireceğinizi zannediyorsunuz. Acıların gölgesinde yatarak koca bir yazı geçirdiniz ve paranıza kıyıp ne tatil yaptınız ne de eş dost akraba hısım ziyaretine gittiniz. Gerginliğinizin sebebini başka yerlerde araştıracağınıza sıkıntının deprem üssünün kendiniz olduğunu kabullenmiyorsunuz.
Boğa Burcu: Nefisinize abur cubur doldurarak, “Aburcubur Abdullah” türküsü eşliğinde ter atarak ideal kiloluzu yakalayabilmek için gölgenizden hızlı koşuyorsunuz. Ne bir fakir fukaraya zırnık koklatıyorsunuz, ne de nedircik çorbası içmekten mideniz at karnı gibi “gurg gurg” edip duruyor. Kendinize doğru koşmayı deneyin. Toplum içinde karın gürültünüzü önden ve arkadan çıkarmayın lütfen.
İkizler Burcu: Her gece geçmiş günler matinesine gidip hatıralarınız arasında hatırı sayılır anılarınızı analarınızla paylaşma huyundan vazgeçin artık. Ara sıra babanızın da gönlünü alın. Bir gömlek, bir çorap ya da bir acılı Adana ısmarlayarak kalbini kazanmayı deneyin. Etrafınızda pervane gibi dönen bir sürü sevdikleriniz varken, siz sanal dostlarınızla ömrünüzü türpüleyip durmayın.
Yengeç Burcu : Kendinize küskünlüğünüzün faturasını başkalarına kese kese, kızıp duruyorsunuz herkese. Canınızın çektiği yiyeceklerden ne kendinize ikram etmesini biliyorsunuz ne de sevdiklerinize.
Paranın turşusu kurulsaydı marketler, alışveriş merkezleri akşama kadar sinek avlayıp dururlardı. Her gece düşlerinize özlemlerinizi davet ederek kendi kendinizi avutuyorsunuz. Hayattan zevk almasını bilmezseniz o sizden intikam almasını bilir.
Aslan Burcu : Güçlü olmak her zaman haklı olmak anlamına gelmez. Para ile yapılamayacak kadar değerli işler varken sizde bu bilincin oluşması için nan ekmeğe muhtaç olmayı mı bekliyorsunuz? Tutturmuşsunuz bir araba sevdası. Durduğunuz her ışıkta neredeyse elinize bir bez alıp makam şoförleri gibi arabanızı seveceksiniz. Kendi kendinizi sevme huyunuz yüzünden herkes sizden kaçmaya başlıyor.
Başak Burcu : Yaralı gönlünüze ilaç bulmak için cafe cefe gezip kahve ısmarlayacak bir karşı cins arayarak cinslik yaptığınızı söylesem bana kızarsınız ama mecburen söylemek zorundayım. Her attığım yüzde yüz tutacak diye garanti veremem ama aklınızla aranızda bir kırgınlık olduğunu aynanın karşısına geçtiğinizde anlayacak kadar anlayış fukarası değilsinizdir umarım. Az söz çok icraat sizi rahatlatacaktır.
Terazi Burcu : Devamlı kültür fizik hareketleri yaparak kendinizi dengede tutmaya çalışıyorsunuz ama asıl dengesizliğinizin aşktan kaynaklandığını bilmiyorsunuz. Aşk deyince aklınızı karıştıracağınıza gönlünüzü karıştırın. Sevdiklerinizin gözlerinin içine bakın. Elinizden geldikçe iyilik etmek için fırsatlar arayın. Akıl damarlarınızdan birisi tıkanmış olabilir. Kendinize iyi bir dost bulun. Aha size tedavi.
Akrep Burcu : Sıkıntılarınıza bir darağacı kurup “İlk önce hangisini dara çekeyim?” diye hesap kitap yapıp duracağınıza neden “Ben nerde yanlış yaptım?” türküsü eşliğinde kendinizi sigaya çekmiyorsunuz? Düşlerinize dadanan cinlerin hangisini önce hangisini sonra çarpacağınızın planlarınızı yapın. Ara sıra la havle çekin, kör şeytan lanet eline yüzüne deyin. Bildiğiniz duaları okuyun, bilmediğiniz duaları tez zamanda ezberlemeye çalışın.
Yay Burcu : Her gece yorgun argın eve geldiğinizi evdekilere hissettirmeden üzerinizden yorgunluğunuzu atamayacağınız endişesinden vazgeçin artık. Kapıdan içeri adım attığınızda yüzünüzde gülücükler açsın. Yüzünüzü buruştura buruştura yaşlı göründüğünüzün farkında değilsiniz. Aklın yaşta değil başta olduğunu bilecek kadar bir zekaya sahip olduğunu ıskalamayın yeter.
Oğlak Burcu : Sevdiklerinizle aranızdaki mesafeyi kısaltmanın bir yolunu bulmak zorundasınız. Hayata küskünlüğünüzün şifrelerini kırmak için bir gönle girmelisiniz. Fakat girerken de başkalarını rahatsız edecek şekilde güpür güpür içeri dalmamalısınız. Ettiğiniz hayırla ürküttüğünüz kurbağalar arasında fikirsel çözümlemeler yaparak kendinize iyilik yapmaya başlayın lütfen.
Kova Burcu : Çocukluk hatıralarınız burnunuzda tüterken, yaşlandığınız hissine kapılıp kendi kendinizi zehirlemeye çalıştığınızın farkında değilsiniz. Sevgili iyice kaynatmazsanız sütün kesildiği gibi kesilir hiç bir işe yaramaz. Kendinize yararlı işlerin başında beş vakit namaz, o da sizde yok sanırım.
Balık Burcu : Uzaklara dalarak dalağınıza basınç uyguluyor, sizi yakın çekimde sevenleri ürkütüyorsunuz. Arabeks şarkılardan kurtulup türkü dinlemeye başladığınızda aydınlık günlerin şavkı gönlünüzü ışıtmaya başlayacak. Hayata yeniden tutunacaksınız. Zaman üstünüzde bulut gibi uçup gitmeden siz zamanın içinde kanat vurarak güzel günlere kanat vurmalısınız.


Yorumlar - Yorum Yaz