HASTROLOJİ/on

Koç Burcu: Hayallerinizin gölgesine yatıp hatıralarınızın albümünü karıştırarak derin derin iç geçirerek serin serin soluduğunuzu tahmin ediyorum. Kendinizi gezdirmeye çıkacağınız havalar bu havalar değil. Herkes salgın hastalıkla uğraşıp dururken sakın kendi kendinizi çeliklemek için kar banyosu yapmayı aklınızdan geçirmeyin. Bahara daha zinde girmek için güzün topladığınız sevinçleri hüzne çevirecek üç kusurlu hareketten birisini yapmayı denemeyin. Havanın ala bulutlu olduğu zamanlardan kaçının.
Boğa Burcu: Arabesk müzik eşliğinde kahvaltı yapma huyunuzu terketmediğiniz müddetçe yediğiniz içtiğiniz dert olarak yüreğinize çöreklenecektir. Ara sıra uzun havalar eşliğinde uzak hayaller peşine düşüp ilham perilerine parlak çekebilirsiniz. Kıştan bahara daha zinde girmek için niçin karamsar düşüncelerinizi dostlarınızla paylaşarak onları da gamlandırıyorsunuz? Gamsız yere damsız gitmeyin lütfen.
Yengeç Burcu : Kendi içinize kapanarak kendinizi herkesten soyutladığınızın farkında değilsiniz. Soyut düşüncelerle somut fikirler üretmeye çalışarak için için sancılarınıza yandığınız günlerin çetelesini tutmaktan vazgeçmediğiniz müddetçe umutlarınız Kafdağı’nın arkasına kaçacaktır. Umut her kişinin ekmeği olabilir ama siz yine de ekmeğinize katık olacak arzular beslemelisiniz.
Aslan Burcu: Kurt gibi kendi işinizi kendiniz görmeniz gerekirken bazen hayatın vitesini boşa atıp emek sarfetmeden yemek yenmeyeceğini bilmiyormuş gibi davranarak akılla kavranacak duyguları nefsinizle kavramaya çalışıyorsunuz. Bu yüzden kendinizi mutsuz hissedip vehimlere kapılıyorsunuz. Aklınızda acaba kelimelerinin arkasına bir soru işareti koyarak ne özgün ne de düzgün düşünemiyorsunuz.
Başak Burcu: Uzun zamandır gönül tarlanıza köten vurmadığınızdan duygularınızı ekebilecek bir dönüm yer bulamama derdiyle dertleşerek dostlarınıza karşı sertleşiyorsunuz. Dertleşecek dostlarınız mertlik erdemlerinden uzaklaştıysa kabahati kendinizden aramak yerine ara sıra da onların dertleri ile dertlenip, onların yaralarına merhem olmanız gerekirken nerde bir yara görseniz tuz alıp zorlatıyorsunuz. Tuzun azı karar, çoğu zarardır. Bundan sonra tuz ve tuzlu mamüllerden uzak durun.
Terazi Burcu: Dengesiz hareketleriniz yüzünden hayatı bir türlü dengeye getiremiyorsunuz. Dostlarla aranızı açacak ham fikirleri zihninizden bir an önce uzaklaştıramadığınızdan çayı ilk yetiştiren insanın Zihni Derin olduğunu bile unutmuşsunuz. Seylan çayı içe içe yerli çayın tadını alamıyorsanız ya damağınızda yara var ya da damadınızla aranız açık. Kindarlıktan ziyada biraz da dindar olmaya bakın.
Akrep Burcu: Mevkilerin makamların gelip geçici olduğunu bilmiyormuş ayaklarına yatarak gözünüzü, gönlünüzü yükseklere çevirdiğinizden bir gün gotunuzun üstüne oturabileceğinizi hesaba katmak zorundaydınız. Neyse sağlık olsun, bazan de insan kaybederek kazanmayı bilmeli. Etrafınızdaki yalakalardan kurtulduğunuz için bir kurban kesin, gönlünü alın herkesin, koşun peşinde kısmetin.
Yay Burcu: Dingin bir yürekle yalnızlığa meydan okuduğunuz zamanların hayali ile yanıp tutuşurken kendinizi hayatın boşluğuna bırakarak gamdan gama keklik gibi sekerek hüzün sarmalından kurtulacağınız günler uzak değil. Acılar da bir gün kabından taşarak sevinç ırmağına akar. Sabrın pusatlarını kuşanarak nice gönül kalelerini zaptedeceğiniz günler uzak değil. Yeter ki gönlünüzle toprağa basarak yürüyün.
Oğlak Burcu: Kış kapıdan kışkışlandı kışkışlanacak. Baharı bütün bedeninizle hissedeceğiniz günler yakında, gelecek uzakta değil. Sen seni bilerek başkalarının ensesinde boza pişirme alışkanlığınızı bırakmanın zamanı geldi de geçiyor. Sevgi az bulunan bir gönül çiçeğidir, her yerde yetişmez, yetiştirenler de kıymetini bilmez. Kendi kıyametiniz kopmadan kıymetli fikirlerlerle bir zikir halkası oluşturmalısınız.
Kova Burcu: Dokunduğunuz çiçeklerin boyun bükmesinden dolayı devamlı kendinizi suçlamaya çalışmayın. Her zifiri karanlık gecenin sabahında aydınlığa kanatlanan bir yıldız gibi umutlarınızı çoğaltabilirsiniz. Gazlı içeceklerden uzak durmadan nazlı çiçekleri koklayamazsınız. Her hüznün gölgesinde sevinç tomurcuğuna duran bir şiir damarı filizlenir. Siz yeter ki ilham ile ilhan kuşlarını birbirine karıştırmayın. Rüyalarınızı başkalarına yordurarak zor durumda kalabilirsiniz.
Balık Burcu: Her sabah taze bir günün kapısından dünyayı selamlayarak çevrenize pozitif enerji yaymanız gerekirken içine düştüğünüz sıkıntılardan bizar bir vaziyette acıyı demleyip sancıyı yudum yudum içiyorsunuz. Hayatıza bayat düşünceleri katarak tatlandırmaya çalışıyorsunuz. Herkesin kaypaklaştığını zannederek kendinize bile iyi davranmıyorsunuz. Kendinizden uzaklara açılarak kendiniz olamazsınız. Kendi kentinize döndüğünüzde kentinizi kendinizde bulacaksınız.


Yorumlar - Yorum Yaz