HASTROLOJİ/on bir

Koç Burcu: Baharın karnı burnunda ha bu gün ha yarın ortalık çiçeklenecek, börtü böcekler uyanacak, yılanlar derisini gerisine bırakacak, ayılar dayılarının yanına gidecekken siz de hâlâ bir hazırlık yok. Gönlünüzün önünü süpürüp gözünüzü uzak hayallere dikmek için martın kapıdan baktırması sonucunda canım yine sıkılacak mı diye kendi kendinizi kasmazsanız, bahar saçlarınızda esen rüzgar olacaktır.
Boğa Burcu: Her sabah gerneşerek uyandığınızda bel ve sırt ağrılarınız yüzünden uzun süre kendinize gelemiyorsunuz. Belinizde hırtma, omanızda pırtma olabilir. Geceleri yatmadan önce, ağrıyan yerlerinize zeytinyağı ile masaj yaptırın. Akşam yemeklerinden hemen sonra üzerinize çöken rehaveti uyuyarak atmaya çalışmayın. Hayata karşı daima uyanık olun. Dünyayı bulanık gördüğünüzü kimseye söylemeyin.
İkizler Burcu: Hayat damarlarınızda gürül gürül akan bir ırmak gibiyken kendinizi kentinizin varoşlarında gezdirerek acılarınızı demlemeye çalışmayın. Kaybettiklerinizle kazandıklarınız için bir T cetveli yapmanız gerek. Her gece yatmadan önce kaybınız ve kazancınız birbirine denk gelmiyor bir hesap hatası yapıyorsunuz demektir. Kazancınınız çoğalması için Kazancılar Yokuşu’nu tırmandığınızda nefesinizin tükendiğini hissettiğiniz anda Kazancı Bedih’ten bir gazel dinleyin rahatlayacaksınız.
Yengeç Burcu : Kaybettiğiniz arkadaşlarınız ayarında arkadaş arayarak saçınızı tarayacağınıza, neden kaybettiğinizin muhasebesini yaparak bir daha kaybetme riski taşımayacak yeni arkadaşlar edinmiyorsunuz? Sosyal medyadaki arkadaşlarınızı gerçek arkadaşınız gibi kabul ettiğinizden sanal sancılar çekiyorsunuz. Bence işe buradan başlamalısınız. Size beğeni göndermeyen ya da tıklamayanları silin.
Aslan Burcu : Çayı çok demli içtiğinizden gözleriniz devamlı nemli kalıyor. İnce belli bardakları tercih edin. Gerçekten canınız çay çektiğinde deniz kenarına gideceğinize kırlara çıkın ya da bir orman gezisi yaparak ormantik hayaller eşliğinde bir çay kenarında güzel türküler eşliğinde bir malgal keyfi yapıp ondan sonra da demleyeceğiniz çayla keyfinizi gıcırtatabilirsiniz.
Başak Burcu : Uzun zamandır kendi kendinize dertlenerek, ‘başkalarının dertlerinden nasıl nemalanırım’ diye fikir taliminde bulunmadığınızdan aklınızda aşınmalar meydana gelmiş olabilir. Aklınız aşındıkça arzularınızın kaşıntısı da artacaktır. Aç karnına gezintiye çıkarak yolda atıştırdığınız abur cuburların midenize vermiş olduğu zararı atmak için devamlı soda içme alışkanlığını terk etmelisiniz.
Terazi Burcu : Boşa koysanız dolmuyor, doluya koysanız almıyor hissine kapılarak tedirginlik nöbetleri geçirerek duygularınızı çiğnemeyin lütfen. Acılı yiyeceklerden uzak durarak metobolizmanızın daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Her başınız ağrıdığında da yanınızda antibiyotik kullanacağınıza bir türkü dinleyin, yakabiliyorsanız kendiniz yakın, yakamıyorsanız yakılanları dertlenmeden dinleyin.
Akrep Burcu : Yerin altı mı geniş üstü mü geniş diye devamlı zihin jimlastikleri yaparak kendinizi yenileyeceğinizi zannediyorsanız aldanıyorsunuz. Yerin altı da, üstü de istemediğiniz kadar geniş. Devamlı haklı olmak için uğraşmayın. Kendinize haksızlık ettiğinizi zannederek hak arama peşine düşmeyin. Küçük çöp büyük çöpten hakkını alır elbette. Sabır silahının şarjörü devamlı dolu olsun.
Yay Burcu : Kendi kendinize gergin davranmanız yüzünden dostlarla aranızdaki mesafeyi açmaya başlıyorsunuz. Kırgınlıkları çoğaltarak mutsuzluğa davetiye çıkardığınızın farkında değilsiniz. Derdinizi
sevin ki Allah başka dert vermesin. İçine düştüğünüz buhranlı dönemlerden de kendinize bir ders çıkarmasını bileceğiniz günler yakında gelecek. Yeter ki siz sabırla o güzel günlerin geleceğine inanın.
Oğlak Burcu : Duygularınızla hareket etmek yerine bazen aklınızla hareket ederek dengesiz bir hayat
yaşadığınızı zannediyorsunuz. İnsan varlıkla da sınanır yoklukla da. Ne kadar kaybederseniz o kadar kazanacağınız duygusunu yitirmeyin. Ara sıra uzaktaki dostlarınızı arayın. Yalnızlığın dehlizinde kurtulmanız için bu iyi bir fırsattır.
Kova Burcu : Bir çiçekle yaz gelmez ama baharda ilk açan çiçek diğer çiçeklerin habercisidir. Önümüzde güzel bir bahar bekliyor. Ruhunuzu dinlendirmek için bu fırsatı da kaçırmamanızı tavsiye ederim. Kendinizi yorgun hissettiğiniz zamanlarda dağlara bayırlara doğru sefere çıkın. Zafer daha sonraki iş.
Balık Burcu : Gördüğünüz her rüyayı falcılar aracılığı ile çözümlemeye çalışmayın. Hayra yorun gelin geçin. İnsan ister istemez ara sıra cinlerle perileri birbirine karıştırır. Aklınıza cin fikirler geldiği zaman bol bol estağfur tövbe çekin. Böylece şeytanın vesveselerinden kurtulur, hayatı dolu dolu yaşarsınız.


Yorumlar - Yorum Yaz