ACELEDEN MASKEMİ UNUTMUŞUM

Size ne kadar garip gelecek bilmiyorum ama bize garip gelecek bir durum yok. Çünkü biz sizin içinizden seçilerek buralara geldik. Sizi temsil ediyoruz, dolayısıyla bizi sizden ayrı tutamazsınız.
Bir keresinde sokağa çıkmama talimatı verek mi vermiyek mi diye kendi aramızda konuşurken aramızda densizin biri sesli düşünerek dar vakitte sokağa çıkma yasağı uygulanacak deyince herkes arenadan kaçmış boğa gibi marketlere hücum etti. Hatta bu olayı sosyal medyada gören İtalya Meclis Başkanı Casellati Hanımefendi bizzat bendenizi arayarak: “Aşrı aşrı memlekete kız vermesinler” türkünsünü dinleyip efkarımı üzerimden sıyırmaya çalışırken Türkiye’de böyle sevinçli bir olayla karşılaşınca derdimi, tasamı, gamımı unuttum. De hele yakında “Hiştt moriyelelli yar nina nina nom” türküsüne geçeceksiniz herhalde” deyiverince afallamadım desem yalan söylerim. İngilizceyi ve Arapçayı ana dilim gibi bilmeme rağmen İtalyancayı oldum olası hiç sevmedim. Casellati’de biraz Türkçe ve iyi derecede İngilizce bilir ama bir türlü cesaretini toplayıp da benimle rahat rahat konuşamadı. Ben de ona “Orana, burana, buruna dikkat et! Sevginiz baştacımız; acınız bizim acımız, en şiddetli derecede hissediyoruz.” dedim. O da “Yazın Bodrum’da mı görüşelim balkonda mı?” dedi. Ben de “Altarnetif olarak terasta da olur.” dedim.
Yahu arkadaşlar kusura bakmayın konu nereden nereye geldi. Bayram kutlaması da mı yapmıyak yahu! Sizin gibi marketlere mi hücum ettik? Aradaki sosyal mesafeye mi dikkat etmedik? Size sokağa çıkma yasağı uygularken bizler sizlerden aldığımız vekaletle Anıtkabir’e gittik. Aslanlıyol’da in cin top mu oynasın! Bizi başka milletlerle karıştırıyorsunuz herhalde. Çangırılı hemşehrimiz Boris Johnson’u görmediniz mi? Damarında halis muhlis Türk kanı var. Koranaya meydan okudu. Hastalığı gribe çevirip dinlendikten sonra yine aramıza dönecek. Çangırıya gidip yaren sofrasına oturacağız. Hem Boris Yeltsin hemşerim öyle her hastalığa pabuç bırakacak birisi olmadığını şiirle dile getirmesini de bilir:
Lan korana korana/Selam söyle yarana/Bak çakarım yumruğu/Canın çeker borana/Sözüm gider zoruna/ Aç it dalar fırına/Ölen ölür kurtulur/Çıkan canlar yarına.
Milletin diline düşmeyeceksin arkadaş. Ağzımızın tadıyla bir bayram kutlaması yapalım dedik. Parti ayrımı yapmadan bütün arkadaşları arkama aldım, aceleden maskemi takmayı unutmuşum. Şimdi bu arkadaşlarla önce Hacıbayram’a gideceğiz, ondan sonra evlerimize çekilip 14 günlük karantinaya gireceğiz. Zaten meclis de tatile girdi. Allah ömür verirse bayramdan sonra görüşmek üzere Allah’a emanet olun.


Yorumlar - Yorum Yaz