• S.S. YENİ ANTALYA BİRLİK KOOPERATİFİNDE SATILIK KELEPİR KOOPERATİF HİSSESİ - 26/11/2019
 • Kooperatifimiz 90’lı yıllarda yazlık daireler yapmak üzere kurulmuş olup bugün yarın biteceğe benzememektedir.
  Vaktiyle Antalya’nın adına aldanılmış, çok büyük prim yapacağı, çorun çocuğun hayatını kurtaracağı, 7 sülaleyi ihya edeceği sanılarak 20 milyona girilmiştir.
  Kooperatif kısmen de olsa umutlarımızı boşa çıkarmamış 2000’li yıllarda değeri 30 milyara kadar çıkmıştır. TL’den 6 sıfır atılmasıyla birlikte büyük bir değer kaybeden kooperatif hissemiz, 30.000 TL’ye kadar düşmüştür. İleride bir gün TL bol sıfırlı günlere döndüğü takdirde nasıl prim yapacağını siz düşünün.
  Kooperatifimiz Antalya’nın Akseki ilçesinde yer almakta olup Konya sınırındadır. Antalya’ya 200 kilometre uzaklıkta, yaklaşık 3 saat mesafededir. Denize yaklaşık 2 saat mesafede olup günü birlik gidip gelmek için çok uygundur. Ayrıca Konya il merkezine 2 saate kalmadan ulaşabilirsiniz.
  Kooperatifimizin bırakın deniz manzarasını, Antalya manzarası bile yoktur. İyi kar yağar, yolların kapandığı olur. Bir yazlık kooperatifte bu manzarayı değil Antalya’da, dünyanın hiçbir yerinde görebileceğinizi zannetmiyoruz.
  Kooperatif kurulduktan sonra üç kağıtçı bir müteahhit ile anlaşılmış olup binaların iskeleti dikilmiştir. Halen iskeletler sapasağlam durmaktadır. Şimdiye kadar yıkılmadığına göre ufak tefek depremlerde de yıkılma riski taşımadığını düşünüyoruz. Binalar henüz bitmediği ve bugün yarın bitmeyeceği için DASK, çevre, çöp vergisi gibi dertler yoktur.
  Kooperatifimizin iyi niyetli, çok çalışkan, tertipli, düzenli bir başkanı vardır. Bütün üyeler tarafından çok sevilmektedir. Ne zaman arasanız, gazınızı alır; içinizi umutla doldurur, kooperatifin bu sene biteceği hissine kapılırsınız, elinizdeki, avucunuzdaki birikimlerinizi de bu kooperatife yatırasınız gelir.
  Üç kağıtçı müteahhidin cep ve ofis telefonları tüm üyelerde kayıtlıdır, ofisinin yeri tüm aramalara rağmen henüz bulunamamıştır. Müteahhit hiçbir telefona cevap vermediğinden sürpriz telefon faturalarıyla karşılaşmazsınız. Ofisteki telefon bazen sekreter tarafından açılır. Buradan çok kısa ve net bilgiler alırsınız. İnşaat ile ilgili bütün sorularınıza sekreter “Bilgim yok.” cevabını verir. Müteahhidi sorduğunuzda ise ya biraz önce camiye gitmek için çıkmıştır, ya da umrededir. Dönünce bizi arayacaktır.
  Kooperatifimiz 1700 rakımda bir dağın başında olduğundan kesinlikle su basma riski yoktur.
  Müteahhit iskeletleri diktikten sonra arsada demir, çimento gibi bir şey bırakmadığından hırsızlık riski yoktur. Ekstra güvenlik görevlisine, kameraya, kapı kilidine, alarma gerek yoktur.
  Binaların çatısı olmadığından çatı akma derdi yoktur. Yağmur, yaş girerse daha örülmemiş olan duvarlardan girer, o da normaldir.
  Binaların henüz %70’i bitmediğinden kredi çekme derdi yoktur. Yüksek faizlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Zaten en iyisi faize bulaşmamak.
  Ben burayı alıp da ne yapacağım diye düşünmeyin. İskelet halindeki binalar yazın sıcak ve sinekli günlerde cibinlik kurmaya birebirdir.
  İlle de tatil derseniz, bir çadır alıp binaların içerisine veya bahçesine kurabilirsiniz, etrafta otlayan keçilerle birlikte doğa ile iç içe eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz.
  İçerisine bulgurunuzu, tarhananızı serebilir, balkonunda salça yapabilir, biber, patlıcan kurutabilirsiniz.
  Etrafını kapatmak kaydıyla içine balya yığabilir, hayvan besleyebilir, ambar olarak kullanabilirsiniz.
  Stresli anlarınızda çora çocuğa sarmayıp müteahhide küfrederek enerjinizi atabilirsiniz.
  Karınızla kavgasız, gürültüsüz sıkıcı bir hayatınız varsa evliliğinizi renklendirebilirsiniz. Kooperatifi gündeme getirip “Sen aldın!”, “Hayır sen aldırdın!”, “Alırken sen vardın!”, “Ben dedim sana!” gibi sözlerle birkaç günlük küslükle neticelenecek kavgalar çıkarmanız mümkündür. Daha sonra birbirinizin gönlünü alıp barışarak evlilik bağlarını kuvvetlendirebilirsiniz. Böylece aile saadetinize katkı sağlar.
  Üyelerin müteahhide ve kuruculara, müteahhidin kuruculara ve üyelere, kurucuların müteahhide ve üyelere açtığı pek çok dava olduğu için bu davaları takip ederek emeklilik günlerinizde boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz.
  Her şeyden önemlisi umutla yaşayabilirsiniz. Biz yıllardır kooperatifin biteceğini ve orada tatil yapacağımızı hayal ederek umutla yaşıyoruz.
  Siz de umutlarınızı her an canlı tutmak istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın.
  Mesaj atarsanız mutlaka döneriz. Fiyat bilgisi telefonda verilecektir. Ev, araba, motosiklet ve cep telefonuyla takas olur

  Duyuru Arşivi

 • Dergimizin 13-14. sayılarını ciltlenmiş halde temin edebilirsiniz.
 • Şiir Şöleni Katılım Şartları
 • Açıkkara Yarışma Acansı
 • S.S. YENİ ANTALYA BİRLİK KOOPERATİFİNDE SATILIK KELEPİR KOOPERATİF HİSSESİ
 • Kısmet Sakızları
 • Bir şair daha aranıyor
 • Bir şair aranıyor
 • 6 kutu bas 99,90 TL
 • Doğrusu: DOĞRU-SU
 • Her derde deva: Sağır Sultan Macunu
 • Şair adayları için kampanya
 • 29 Şubat Belediyesi'nden ilanen duyurulur
 • Eleman aranıyor
 • Her türlü taşlama itina ile yazılır
 • Mizah içerikli eserlerinizi "ESER GÖNDER" sekmesinden gönderebilirsiniz.
 • Tüm sayılarımıza ARŞİV'den ulaşabilirsiniz.
 • Açıkkara'nın 21. sayısı yayında